Indian Scout Jack Daniel’s Özel Üretimi

Indian Scout Motorcycle adında bir efsanevi bir motosiklet üreticisi var sevgili okur, 1920 ila 1949 yılları arasında şuna benzer motorlar üretmişler. İkinci Dünya savaşı sırasında bunların askeri versiyonları bile çıkmış.

Indian Scout Jack Daniel's Özel Üretimi | Indian Scout İlk Modeller

2001 ila 2003 yılları arasındaysa California, Amerika’da aslına sadık kalarak fotoğrafda göreceğiniz üzere Indian Scout Bobber adında şu harika modeli çıkarmışlar:

Indian Scout Jack Daniel's Özel Üretimi | Indian Scout Bobber 2001

2018 yılına gelindiğinde şu hali almış:

Indian Scout Jack Daniel's Özel Üretimi | ndian Scout 2018

Jack Daniel’s firması ise gene 2018 yılında gönüllü itfaiyeciler onuruna mat siyah temalı daha önce yapılmamış 177 adet özel tasarım Indian Scout Bobber sipariş etmiş.

Onun da görselleri aşağıda:

Indian Scout Jack Daniel's Özel Üretimi | Jack Daniels x Indian Scout Bobber

Paran olacak böyle şeylerin koleksiyonun yapacaksın sevgili okur. Hem fakir olup hem de rafine zevklere sahip olmak çok zor allahıma.

NOT: Scout Bobber’in yurtdışı satış fiyatı 12 bin dolar civarı yanılmıyorsam parası olan aslında gidip alıp sürerek gelebilir. Yakşanlar.

GELELİM METNİN YAZARINA

Üniversite sınavlarına hazırlanırken Honda CBR125’ler ve Yamaha CBF serisi çok hoşuma gidiyordu. Hatta bir blogda da Yamaha’larıyla sahillerden Türkiye’yi dolaşmaya başlayan bir çiftin öyküsüne denk gelmiştim. Çük kadar bir motora binmişler değişe değişe sürüyorlar motoru da 3 saatte bir dinlendire dinlendire yol gidiyorlarmış. Ben de dedim üniversitede alırım bunlarla gezerim.

Yaşam gerçekliği böyle değil tabi. İnsan lisedeyken hayaller aleminde yaşıyor. Üniversite başladı tamam çok varlıklı tipler değildik ama cesaret gösterip interraile bile gidemedik. Gerçi bunun da varlıklı tipler olmamaızla çok ilgisi var. Zannediyorum Türkiye’de gençliğini yalnızca varlıklı bir kesim yaşıyor. Tamam diğerleri de yaşıyor ama çok dağıtma ve her şeyi deneyimleme lüksü yok. Bunu ilk defa benden düşük puanlı bir arkadaşım Bulgaristan’a tıp okumaya gönderildiğinde hissetmiştim. Çalışırsan her şeyi başaramıyordun. Biraz da para lazımdı. Tamam emeklerin mutlaka bir yerde karşılığını buluyordu ama para hiç azımsanamayacak bir değerdi.

Neyse Üniversiteye geçtim, memur oldum. Her o küçük motorlardan birini almaya kalktığımda yaşam gerçekliği beni yakamdan paçamdan çekiştirdi. Alamadım. Bazen bilerek yanlış kararlar almak gerekiyor sevgili okur. Hevesiniz varken yapmanız lazım bir takım şeyleri. Mantıklı olmadığını bile bile sırf canınız istediği için. Kimseye de hesap vermek zorunda değilsiniz. Neyse bunları bilin. Kendinize iyi bakın.

Yorum yaz!