İkea En Çok Satan Ürünler

Ev tasarımıyla ilgilenin ilgilenmeyin, laf sokun ya da sokmayın çoğunuz evi için en azından bir iki nesne aldı IKEA‘dan. Umut Sarıkaya karikatürleriyle büyümüş bir insan olarak ben bile aldım sevgili okur. İnanıyorum ki Umut Sarıkaya da almıştır. O ayrı konu.  IKEA ürünleri dünyada alınabilecek fiyatlarda fonksiyonel ve estetik ürünler olarak biliniyor. Bildiğiniz üzere baya da popülerler. İkea En Çok Satan Ürünler ile karşınızdayız.

Peki bugüne kadar en çok sattıkları ürün ne hiç düşündünüz mü?

Şu hiç düşündünüz mü gazeteciliğinden nefret ediyorum. Neden düşünesiniz, düşünmeyin tabi daha önemli şeylere aklımızı yoralım mobilya üretmiyoruz bir şey yapmıyoruz sonuçta. Ama bizim yerimize başkaları bu işi yapıyor. Apartman Terapisi(Apartment Therapy) adında bir ev dekoru web sitesi var. İsveçli dev üreticiye bugüne kadar en çok sattıkları ürünün hangisi olduğunu sormuşlar.

İkea En Çok Satan Ürünler sorusuna aldıkları yanıt aha aşağıda:

İkea En Çok Satan Ürünler | 13

İkea En Çok Satan Ürünler | 3 9 1

İkea En Çok Satan Ürünler | 4 7 1

Şu koltuğu gerçekten güzel ama bu fiyata bu kadar güzel koltuk az. Tam üzerine oturup kediyle uyumalık. Geçenlerde Maiotik’te yazar olan Mahmut da aldı bunlardan. Evine gidip oturup mütemadiyen sallanıyor. Misafirleri falan da oturtmuyor. Bi de yan kolçağına kılapyı tam bira sığıyor. Birasını da köşeye koyuyor. Paso bornozuyla kitap bira koltuğunda pinekliyor. John Malkovich gibi yaşıyor yemin ederim.

Yalnız benim favorim kanepe, ilk evimde böyle bir kanepe vardı. Muhteşem beyaz durduğuna bakmayın kırık beyaz ne kir tutuyor ne kedi tüyü belli ediyor. Muhteşem konforlu bir yapısı vardı. Baktım o süngerlerin uzun ömürlü olması ya da örnek veriyorum oturula oturula şeklinin kaymaması için desi denilen bir değişkeni varmış. Minder desileri işte evdeki kanepelerde 25 – 35 arası oluyormuş. Toplu alanlarda kullanılacaksa en az 45 olması gerekiyormuş. Bunlar hep bilgi sevgili okur. Yıllar önce Ankara’dayken bir kanepe alacaktım. Sonra taşındım ettim olanağım olmadı ama tekrar buna benzer bir şey alayım derken öğrenmiştim. İKEA’nın ürünleri kalitesiz falan değil yani kalitesiz olanları da var ama bütçenize göre kalite alıyorsunuz. İyisi de var kötüsü de var.

Kendilerinden aldığım masayı uzun süredir kullanıyorum hem hafif hem modüler tek bir yeri çizilmedi bile. Bu da böyle bir girdi olsun başka bir yazıda görüşmek üzere.

Yorum yaz!