GPS Tasma

GPS Tasma … Daha öne GiGadgets ürünleri ya da hayatı kolaylaştıran benzer pratik icatlarla karşınızda olmuştum. Ancak bunların çoğu yurt dışından getirtilebilen ürünlerdi. Efenime söyleyeyim yol iz bilmeyen okur için bir senede en fazla 6 defa ürün getirtilebileceği 50 doların üstünde fiyatlanan ürünlerin gümrüğe takılabileceği gibi bilgileri edinmesi güç olabilirdi.

Dolayısıyla kendime edindiğim yeni hedef daha ulaşılabilir hemen alınabilecek ürünleri paylaşmaya özen göstermek. Mutlu olmak için tüketmeye ihtiyacımız olduğundan değil; işe yaramak amacıyla.

Ben bir buçuk yıla yakın bir süredir kedimle yaşıyorum bazı günlerde çok sıkıldığını gözünün sokakta olduğunu biliyorum ama ona bir şey olur endişesiyle ya da kaybolur gibi evhamlarla dışarı parka götüremiyorum. Tasması falan var ama kedi sahipleri bilecekler kediler köpekler gibi değiller. Tasmayla gezdirelim hadi olmuyor. Bahçeli ev alsan bahçeden bir yere kaybolmayacağı kesin değil. Hem arada saklanıp saatlerce kendilerini aratmak gibi bir huyları var.

İşte bunları düşünerek bir çözüm bulduğum gün o sihirli iki kelimeyi Google a yazdım: “GPS Kedi Tasması”. Gittigidiyor, Hepsiburada bunlarla dolu. Kalite kalite 60 liradan 1500 liraya GPS’li tasmalar var.

Henüz satın da almadım. O yüzden bir şey diyemeyeceğim ben satın almadığım ürün hakkında akıl vermem. Detay inceleme de gerçekleştirmem; ama ilk fırsatta alacağım için sizinle de paylaşayım istedim. Alıp kullanan olursa yorumunu buradan yazsın. Bizde bilelim.

SERVİS SAĞLAYICI ŞİRKETLER

GPS Tasma hizmeti Türkiye’de Vodafone gibi firmalar da veriyorlar ancak onlar aylık ödemeler biçiminde çalışıyorlar. Vodafone’un V-Pati adında bir hizmeti var Alcatel marka GPS’li bir tasma veriyorlar. Cihaz taksiti 12’ye ölünmüş bir biçimde aylık 49 lira olarak size yansıyor. Ancak bir de V-Yaşam tarifesi olmanız gerekiyor anladığım kadarıyla. Ürünü ailenizin en iyi üyesi olan evcil hayvanınıza taktıktan sonra movetrack uygulamasını indiriyorsunuz ve uygulama üzerinden yerini görebiliyorsunuz.

Kullanılmayacak şey değil hatta zarif örnekleri çıkarsa bahçeli evi olup kedi köpek besleyen okurlarımız için harika olanak. Cihazın şarjı da kullanım süresine bağlı olarak aşağı yukarı 3 ila 4 gün boyunca gidiyor sanırım. İnternetten kendiniz araştırabilir ya da V-Pati hizmetine bakabilirsiniz. Sonuçta tasma alsanız da internet bağlantısı için bir sim karta gereksinim olacak. Sanki en mantıklı çözüm V-Pati’ymiş gibi geldi ama bahçeli bir evim olmadığı için kedimle beraber evimizde oturduğumuz için şimdilik böyle şeylere para veremiyorum bakalım. Gene de GPS Tasma gereksinimi olana güvende hissettirir bakın buna.

Yorum yaz!