Google’ın Telefonu Donanım Arızası Yaşıyor

Google’ın telefonu, iPhone’a rakip olabilmek için çıkardığı amiral gemisi, sağlam bir donanım sorunu yaşıyor gençler. Zaten tanıtımı da çok özensizdi. Koca Google ilkokul müsameresi gibi tanıtım yaptı diye geyik çevirmiştik hatırlarsanız.

Şimdiyse Google’ın yardım forumlarına baktığınız zaman birçok Google Pixel sahibinin mikrofon probleminden dem vurduğunu iyi çalışmadığını ya da hiç çalışmadığını söylediğini görüyoruz. Android Police’in de yazdığı gibi Google çalışanları bu problemi doğrulamış. Ancak Google çalışanı Brian Rakowski’ye göre bu sorun sadece 2017’den önce üretilmiş telefonların yüzde birinden dahi azında var.

Şimdi sorunlardan bazıları şunlar: Mikrofon denilince sandığınız gibi sesi karşı tarafa iletmekle ilgili bir durum yok ama Google assistan benim sesime cevap vermiyor diyenler var. Google asistan sesimi hiç duymuyor diyen var. Kulaklık mikrofonu işe yarıyor ama telefonun kendi mikrofonuna geçince gene arıza oluyor diyen var. Var da var…

Peki bu sorunun arkasındaki neden ne? Google çalışanı Rakowski birkaç farklı semptomun benzer tek bir sebebi var diyor: Mikrofon ısı derecesinden etkileniyor.

İnovatif yatırımlar yapan bir şirketsin, uzay projelerine destek sağlıyorsun, gözünü gelecek yüzyıla dikmişsin ama oluyor işte şerefsizim insanlık hali. Rakowski eğer bu durumdaysanız telefonu değiştrmenizi tavsiye ediyor. Üçüncü parti şirketlerden de almış olsanız Google sorgusuz sualsiz telefonunuzu değiştirecekmiş.

Google’ın Telefonu Google Pixel Ocak 2016’da premium bir kulaklığa ve Android’in en saf haline sahip olduğu iddiasıyla tanıtılmış ve iPhone’a kafa tutmak istemişti.

BENİM YORUMUM

Bu donanım arızaları alan giderilir. Telefonlar toplanılır değişim kampanyaları düzenlenir bunlar koca Google’ı yıkmaz. Ancak hala Google’ın Telefonu Pixel’in Türkiye’de satılmıyor oluşu büyük rezalet bence. Artık bir çok firma birçok modeli Türkiye Piyasasına sokmamaya başladı. Bu durum beni üzüyor. Güya küreselleşen bir dünyada yaşıyoruz. Yemin ediyorum geçenlerde Canım Asus Zenfone 6’nın dönen kameralı modelini canım çekti alamadım ya. Bu nasıl bir acıdır bilemezsiniz heheheh. Diyerek kötü şakamı da yaptıktan sonra çekip gidiyorum. Yok yalnız gerçekten şunu belirteyim Türkiye büyük bir pazar artık bu durum orijinal oyunlar için bile böyle ama efendiler oyunlara Türkçe dil desteği sunmuyorlar mesela. Bunlara tüketiciler olarak tepki göstermemiz şart sevgili okurlar.  Türkiye Playstation Store’un dünyayla aynı anda yapmadığı indirimlere vesairelere…

Yorum yaz!