Gaucin

Endülüs dağlarındaki Gaucin adındaki küçük dağlık köy; Nefes kesen manzarası, ilham verici doğası, pastoral arkaplanıyla ressamları, yazarları ve müzisyenleri kendine çekmesi konusunda ünlü bir yer.

Şimdi fotoğraflardaki ev inkar edilemez bir Akdeniz cazibesine sahip(Allahım sen affet yarabbim. Yemin ediyorum hep çeviri diye böyle. oluyor Yoksa Akdeniz cazibesi nedir ey okur). Ev yapılırken Akdeniz cazibesinin yanı sıra(bak gene), yaratıcı düşünceye elverişli şık, konforlu bir alan yaratmak için doğal malzemelerden faydalanılmış.

Mutfak, yemek alanı, üst kattaki teras falan oldukça açık bir yaşam alanı var evde.

Alt katsa doğal olarak ışığın girebileceği şekilde tasarlanmış, yatak odaları, boyama stüdyosu burada.

Sonra evin küçük bahçesinde Gaucin’in sunabileceği en iyi manzarayı almasını sağlayan mütevazi de bir havuzu var(Havuz mütevazi, manzara abartılmış).

Eyyorlamam bu kadar. Hadi gözlerine şenlik. Tekrar diyorum: Bizler IKEA’ya fikir almaya gitmiş nesiliz. Öpüyorum.

Gaucin | White patio and deck overlooiking the Straits of Gibraltor at the Gaucin home 1 Gaucin | White exterior of the single family home brings vernacular style to the contemporary home 1 Gaucin | Top level living area with captivating views of Gibraltor and beyond 1 Gaucin | Stunning pool with a view of Gibraltor Africa and beyond 1 Gaucin | Staircase leading to the top level of the Gaucin family home 1 Gaucin | Painting studio with ample natural lighting and spacious appeal 1 Gaucin | Painters studio at the house on the lower level with ample storage space 1 Gaucin | Open plan interior of the Gaucin family home on the top level 1 Gaucin | Glazed glass windows bring the outdoors inside while keeping the heat out 1 Gaucin | Empty walls of the studio allow for the latest paintings to be displayed proudly 1 Gaucin | Colorful staircase in yellow inside the Spanish house 1 Gaucin | Balcony in white with a view of Gaucin and Strait of Gibraltor 1

DÜNYAYI GEZELİM PEKİ YA PARA? DÖNÜNCE İŞ?

Gaucin köyünü görmek isterim. Yaşamda her şeyin başı sağlık. Orası doğru ama diğer bir kısmı da para sevgili okur. Şimdi dileyen buralara gider gezer. Bak Youtuber’lara beş kuruşsuz yola çıkıyorlar. Maceraperestlere bak 6 ay çalışıp 6 ay yaşamın ucuz olduğu uzak doğuya gidip dünyanın farklı yerlerini görüyorlar deme. Bir kere evet gezginin ruhu ve tutkusu büyüktür. Her türlü olumsuz koşula katlanır ancak insanın da belirli koşullarda bir konforu isteme hakkı vardır. Bir takım refah koşulları sağlanmadıkça yolculuk yapmak istemeyecek insanlar da olacaktır onlara kızmayın.

Bundan birkaç yıl önce bir çocuk vardı KYK bursuyla dünyayı gezdim diye konuşuyordu. Duyar duymaz dedim. Olanaklı değil dedim ya bin kilometreyi otobüsle bile gitse otobüs parasına yetmez dedim ki durum benzermiş ailesinden küçük miktarda destek almış çalışmış yoksa olanaklı mı lan ayda 400 lirayla dünyayı gezmek. Bir çöpün dibinde ölü bedenini bulurlar adamın. Güvenli yerlerde kalmak gerekir. Sağlık açısından başınıza iş aş geldiğinde kendinize bakabilecek yeterlikte paranız olması gerekir. İyi bir plan sahibi olmalısınız kolay değil o kadar bu işler.

Umarım gelecekte buralara insanca gidip insanca gezip bu gördüğümüz fotoğraflardaki yaşam alanlarını deneyimleme şansı buluruz. Umarım gelecekteki işim içerik üretmek ve bu alandan para kazanmak olur ne diyeyim. Düş kurması bedava. Kendine iyi bak.

Yorum yaz!