Evinizi Yeniden Tasarlayın

Evinizi Yeniden Tasarlayın …. Bugünlerde açık yaşam alanları modern evlerin en büyük özelliği haline geldi. Gerçi bu havadar, geniş boşluklar her ne kadar benzersiz bir takım tasarımlara sahip olsalar da sorunları da beraberinde getiriyorlar. Bu listede biraz onların önüne geçecek biraz da sizden gelen problemlerle ilgileneceğiz.

Açık yaşam alanlarının en büyük problemlerinden biri ferah ve güzel görünüşünün yanında bireysel alanlar yaratamıyor oluşunuz yani her ne kadar modern ve estetik bir görünüme sahip olsanız da detaylıca bölümlenmiş odalardaki kişiselliğe ulaşmanız mümkün olmuyor. Dolayısıyla bu geniş alanı şık ve net bir şekilde ayırmanız lazım. Evinizi Yeniden Tasarlayın dedik ama bunun içinse çok ciddi düşünmek gerek.

Tasarımcılar bizim yerimize bunları düşünmüş tabi. Efenime söyleyeyim bireysel çalışma alanını ya da “alan ayırıcılarını” aşağıda özenle sıralamış.

Evinizi Yeniden Tasarlayın düsturuna uygun hareket etmek isteyen karantinadan sıkılmış sevgili ev sahipleri Alın son yeniliklere bakın bakın ilham alın sevgili okur ya da yeni evli çift.

Ahşap Aşkına!

Son birkaç sezondur iç dizaynı doğal ve işlenmemiş materyaller domine ediyor. Bu, natural bir bakış yaratırken alan ayırıcılarını da sıcak bir biçimde tasarlamaya yarıyor. Alan ayırıcılarına böyle küçük heykeller ilginç hatlar ve birkaç sade kapaklı kitap koymakta tavsiye edilenler arasında.

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Innovative divider for the living room from Porada is both breezy and charming 1

Eğer ahşap oda ayırıcıları sizi yeterince mutlu etmediyse daha benzersiz ve  özel şeyler deneyebilirsiniz. İşte size aşağıda biraz daha masraflı tahta bloklarla ayrılmış alanlar.

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Turn to bespoke solutions using wooden slats in the large open living area to divide space elegantly 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Wooden shelves doubling as room dividers are a hot trend in 2017 1

Stil Sahibi ve Fonksiyonel Raflar

Raf dediysek anne gibi dizmeyeceğiz tabi bir ton kuralı var bu işin sevgili okur. Başta estetik algınıza güvenmenin yanında raflara koyulacak nesneleri özenle seçmeniz lazım. Bir de idareten konulan bir nesnenin bile size rahatsızlık vermesi gerek.

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Half wall with shelf space above is a great way to separate space in the studio apartment 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Standalone unit with bookshelf on top and cabinet below from Molteni C is a great space saver 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Ample shelf space of the room divider can be used in multiple ways Living room inspiration from Asiades design 1

İnşaat sektörünün gelişmesiyle çok katlı evlerin yapılması bu yüzden artan arsa fiyatları, gökdelenler, düşük metrekareli evler… Alanının kıymetli. Depolama çözümlerini es geçme. Artistik dursun derken yorganı yastığı koyacak yer bulamayabilirsin.

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Room dividers with exquisite design add contemporary charm to the living space 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Smart divider connects the dining room with the kitchen visually even while dileneating space clearly 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Touch of hot pink for the living room using a sleek shelf 1

Evinizi Yeniden Tasarlayın | Classic room divider design combined with modern panache 1

Herkese minimal, az eşyalı, insanın hüküm sürdüğü huzurlu evler diliyorum. Görüşürüz.

Keşke çok paramız ve zamanımız olsa da her tarafı Youtube’dan nasıl yapılır videoları izleye izleye yenilesek.

Yorum yaz!