İç mekan tasarımları beni benden alıyor sevgili okur. Bundan sonra sık görürsün böyle girdiler. Yemin ediyorum param olsa iştaha geldim yani kendime sıfırdan ev inşa edip manitamla içini dizayn etmek istiyorum. Geçenlerde bir kadın çocuklarıyla beraber Youtube’dan video izleyerek ev yapmış kardolarım. Belki eklerim onu da buraya. Olmayacak iş değil. Kafamızda büyütmeyelim lütfen. Tamam bir çok detayı var, bu işin içine giren bilir belki ama yapılmayacak iş değil. Neyse kafayı memur modundan çıkarıp sanki çok paramız varmış gibi kaygısız bir sanatsal moda alıyorum(Burada ilkel bir sanat-para eşlemesi yapmadım ama pahalı sanatlar da var. Gel bunu da kabul et sevgili okur).

Şimdi fotoğraflarda gördüğünüz dizayn; Ferah alanı en süt düzeye çıkartan açık bir üst kat planıyla Budapeşte’nin Gellert Dağı’nda yer alan çarpıcı manzaralı bir eve ait.

Güzelliği basitlikte. Küçük çatı katının olayı: İç bölmelerin asgari düzeyde tutulmasında. Küçük yaşam alanı; büyük sanayi lambası, antik kilim ve büyük raflarının arkasında küçük bir uyku alanını gizleyen bir italyan estetiğiyle planlamış. Karpat Dağları’ndan çarpıcı yeşil ahşap bir dolap ve tolix yemek sandalyeleri gibi benzersiz mobilya parçaları, farklı stilleri kolaylıkla birleştirmeyi amaçlayan bu küçük kentsel ortamı ayrıcalıklı bir hale getirmiş(işte bunlar hep çeviri yoksa biz nerede böyle cümle kuracağız).

Görüşürüz sevgili okur. Gözüne sağlık.