Quakka

Avustralya’nın Rottness kentinde yaşayan 21 yaşlarındaki Campbell Jones ve kız arkadaşı bir bisiklet turuna çıkarlar ve muhtemelen en mutlu hayvan unvanını taşıyan Quakka ‘sı ile tanışmaları da böyle olur.

Jones: “Ben bisikletime doğru dönüyordum ama kaçmak yerine peşimden geldi” diyor. “GoPro’mu bıraktım ve sanki geri gel diyerek bana atladı.” diye de ekliyor.

Quakka’lar meraklı olmasıyla bilinen keseli hayvanlar. Doğadaki En Mutlu Hayvan olarak da bilinen Quakka’ların sadece birkaç yırtıcı düşmanı olduğu ve onlarla karşılaşma ihitmali de düşük olduğu için diğer canlılara göre daha az korku duyuyorlar bu yüzden insanlara yaklaşmaktan sarılmaktan da çekinmiyorlar. Ancak yine de Quakka’lar savunmasız canlılar olarak listelenmekteler. Umarız Campbell ve Quakka’nın aşağıdaki fotoğrafları. Quakka’ların korunması için daha fazla çaba harcanması adına ilham verici olur.

Buyurun birbirlerine ilk görüşte vurulan En Mutlu Hayvan Quakka ve Campbell’ın fotoğrafları:

Quakka | quokka meets cyclist man australia 4 Quakka | quokka meets cyclist man australia 3 Quakka | quokka meets cyclist man australia 1

Baya adamda avucuna alıp sevme isteği uyandırıyor şu tatlılığa bakar mısınız sevgili okurlar. Benim de bir kedim var bazen o da bu kadar tatlı oluyor onu da tırmalamasına rağmen lepür lüpür kucaklıyorum.

DOĞA VE İNSAN

Yalnızca bize sevimli geldiği için söylemiyorum ama doğa bu kadar güzel işte. O yüzden sürekli onun ayarlarıyla oynamamak gerekiyor. İnsanın tanımı yalnızca tüketen ya da tüketilmesi için bir takım ürünler tasarlayan bir tüketkene dönüşmüş durumda. Şu fotoğraf kendimize ve doğamıza zaman ayırıp yaşamın güzelliklerini kucaklamamız gerektiğini hatırlatıyor bize.

İşimizden gücümüzden olanak bulup dinlenip haftasonları doğa yürüyüşlerine çıkmak gerekiyor belki de ama yorucu olmayacak biçimde herkesin dilediği kadar durduğu ve geri döndüğü organizasyonlara öyle çok da doğa dostu hadi dağa tırmanalım tipinde bir insan değilim. Ehlileştirilmiş doğayı seviyorum. Vahşi yaşamdan korkar kenti de severim ama işte böyle kente de çok uzak olmayan kendi sebzelerini ekip biçtiğin çocuğunla beraber diktiğin ağacın gövdesinde oturacağın bir evin olacak ya. Yaşam öyle güzel lan.

Dünyanın en sevimli hayvanı Quakka kardeşimize de buradan selam ediyorum. Umarım bir gün ben de seninle karşılaşırım. Haydin herkese iyi okumalar diler, görüşmek üzere der ve bu yazı ilgini çektiyse hayvanlarda insanlarla konuşuyor mu adlı yazıya gitmenizi öneririm.

Yorum yaz!