Dünyanın En Küçük Annesi

Lina Media dünyanın en küçük annesi olarak tarihe geçmiş minik bir kız. Tabi şimdi nine sayılabilir yaşta. Lina henüz 5 yaşında bile değilken karnı anormal bir şekilde şişmeye başlayınca hekime götürülmüş ve hekimde hızla büyüyen bir tümör olduğunu düşünmüş. Bir panik ve telaşla bütün tetkikler yapılmış ve çekilen röntgende hiç beklenmedik birşeyle karşılaşılmış: Lina’nın hamile olduğu.

Yaşının 7. ayının 17. günü(14 mayıs 1939)sezaryen ile doğuran Lina, çok sağlıklı 2700 gramlık bir bebek dünyaya getirmiş. Adına da hekimin adı konulmuş ‘Gerardo’. Hekimlerin araştırmasıyla elde edilen sonuçlarda Lina’ya konulan tanı şu “Pubertas Peracox” (Erken Ergenlik).

Soruşturma sonucu ilk olarak babasının tecavüz ettiği düşünülmüş ve herif gözaltına alınmış ancak yeterli kanıt olmadığı için o da serbest bırakılmış.

Lina’nın neden hamile olduğu hala bilinmiyor!..

Denilene göre Lina, daha 8 aylıkken ilk adet kanamasını yaşamış, 2.5 yaşındayken düzenli adet görmeye başlamış. Yukarıda da anlattığım üzere 5 yaşına geldiğinde de doğurabilen bir kadın haline gelmiş.

Lina’nın bebeği Gerardo, Lina’yı 10 yaşına kadar ablası olarak bilmiş ve 40 yaşında kemik hastalığından dolayı vefat etmiş(yapılan araştırmalarda ölümünün sebebinin erken doğumla alakası olmadığı açıklanıyor bu arada).

Lina’ya sonra ne oldu?

Kendisi 1979’da evlenmiş ve 33 yıl sonra bir çocuk sahibi daha olmuş. Halen yaşayan Dünyanın En Küçük Annesi Lina’nın hikayesi böyle. Aklıma takılan soru: gerçekten Lina nasıl hamile kalabildi?

Neyse şu an 83 yaşında olan Lina teyzemize uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum ben. Hayli travmatik süreçler atlatmış olmalı umarım bulunduğu doğa harikası ülke Peru’da huzur içinde yaşıyordur.

Görüşürüz.

NOT: Bir ara En’ler adında bir kategorimiz vardı. Orada böyle dünyanın en büyük evi, en küçük arabası ve bunun gibi içerikler paylaşıyorduk. Neden kaldırdık acaba? Belki geri açarız. Lina Media hakkında detaylı bilgi için de şuradan vikipedi sayfasına gidebilirsiniz. Şu salgın günlerinde kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın derim.

Buna benzer yazıların devamına ulaşmak için sağlık kategorisine ya da ilginç kategorisine gidebilirsiniz. Maiotik evde sıkıldığınız ve yalnızlık çektiğiniz günlerde  ya da yalnızlığa gereksinim duyduğunuz günlerde bunun için hep yanınızda.

Yorum yaz!