Denemeden Kıyafet Almanın Yolu

Koton’da çalışan reyon görevlisinden öğrendiğim süper bir bilgiyi aktarıyorum: Denemeden Kıyafet Almanın Yolu Bir skinny jeans(dar kot) almaya karar verdiniz, mağazaya gittiniz bir modeli çok beğendiniz ama kabin sırası çok uzun.

Hangi bedenin kendinize uygun olduğunu nasıl bulacaksınız? Çünkü söz gelimi bir markanın bir bedeni size olurken diğer markanın başka bir bedeni tam sizlik oluyor. İşte bu soruların cevabı geliyor sevgili okur. Denemeden Kıyafet Almanın Yolu nu anlatıyorum size.

Denemeden Kıyafet Almanın Yolu | Kıyafet Bedeni Nasıl Öğrenilir

Erkek olduğumdan ve evde skinny jeans bulunmadığından içliğimle yapmak zorunda kaldım. Görsel olamadığımız için özür diliyoruz.

Dirseğinizi pantolonun beline geçiriyorsunuz. Eğer bedeni uygunsa dirseğinizi geçirdikten sonra tam oturuyor. Yok bol geliyorsa dirseğinizden düşüyor e darsa da haliyle dirseğinize geçiremiyorsunuz bile. Size evde kendi imkanlarımla bir demo hazırladım:

İşin tek kötü yanı bu yöntem sadece kızlarda işe yarıyor. Öyle kendine iyi bak ne ilginç bilgi değil mi ama pratik falan öyle. Görüşürüz.

Bu blog sizin hayatınızı kolaylaştırmak için var.

SAĞLIK NOTU: Skinny Jeans’in çocuklar ve ergenler için zararlı olduğunu söylüyorlar. Kemik gelişimini kötü etkiliyormuş onu da diyelim.

SONUÇ

Bilemiyorum bu denemeden kıyafet almak bilgisi ne işimize yarayacak. Yani çok zorlu ve acele anlarda alınır çıkılır belki ama mağazaya kadar gitmişken genelde denersinde ya. Zaten deneyecek enerjin yoksa alışveriş yapmaya da enerjin yoktur. He ama denediğinde tek tek beden denemek zorunda kalmazsın öyle bir artısı olabilir diye düşünüyorum.

3D yazıcıların gelişmesini ve ayak, beden ölçülerimizi bilgisayarımıza kaydettikten sonra bu ayakkabıları elbiseleri falan bilgisayardan çıktı olarak almak istiyorum artık. Siz ebilim kurgu düşü gibi görünebilir ama bu işi yapan bir ayakkabı firması vardı. Hatta çok uzun zaman önce başka bir sitede hakkında içerik de üretmiş, reklamlarının türkçe seslendirmesini yapmıştık ama silindi gitti. Yaşam böyle hiçbir emek karşılıksız kalmıyor ama bazılarının da çok az faydası oluyor.

Dünya 100 yıla muhteşem bir yer olacak teknoloji gelişecek, kapitalizm daha insancıl bir temel oturacak ama biz göremeyeceğiz en çok ona yanıyorum sevgili okur.

Görüşmek üzere.

Yorum yaz!