Çin’deki Elit Kadın Koruma Takımı

Kadın Koruma … Çin’in büyüyen hatta patlama yaşayan milyarder popülasyonunun bir getirisi olarak kişisel koruma efenime söyleyeyim korumalık müsessesine de talep hızla büyüyor. Hatta özel bir korumaya sahipseniz bu aynı zamanda bir statü ve güç sembolü olarak görülüyor. Fakat koruma tercihlerinde kadınların öne çıktığı görülünce hassaslığı ve zarafeti ile değer verilen kadın muhafızların büyük talep gördüğü kente gazeteciler gidiyor ve bu işin arkasındaki gerekçeyi bulmak ve şiddetli savaş gücünün nasıl eğitildiğini görmek için Yun Hai koruma eğitim okulunu ziyaret ediyor.

Milyarderlerin daha çok çocuklarının etrafına konuşlandırdığı bu kadın koruma seçilmesinin belli başlı nedenleri olduğunu öğreniyorlar. Anlatılana göre: Kadın vücudunun imrenilen bir vücut olmasının yanında anne içgüdülerinin kuvvetli olması da çocuklar için bu korumaların seçilmesini daha mantıklı kılıyormuş. Bir de ihanet ihtimalini erkeklere göre daha az görüyorlarmış. Ne bileyim erkek olsa hemen kadından etkilenir falan ya. Kadın olunca bu ihtimal ortadan kalkıyor herhalde diye düşünmüş olsa gerekler.

İşte bu bu sebeplerle kadın koruma daha fazla talep görmeye başlamış sevgili okur. Bana sorarsanız bu işin kadını erkeği yok. Bu da nasıl bir girdi oldu bende anlamadım ama öyle söz edeyim dedim. İyi akşamlar dilerim.

KADIN KORUMALAR

Valla feminist bakış açısıyla bakınca ortada bir emek sömürüsü ve kadından faydalanma var gibi ama erkek olsa bu sefer de erkekten faydalanma var diyecektik. Bilemedim feminizm açısından bakınca çok sorunlu gibi gelmedi. Ancak kadınların varlık göstermek için bu erk üzerine kurulu güç odaklı erkek dünyasında yer almaları da üzücü. Erkek dünyası deyince bile cinsiyetçi oldu ama olumsuz bir durum için kullanıyorum. Bilemedim düşünceden düşünceye sevk etti bu toplumsal olay beni.

Bir de konudan bağımsız geçenlerde amazon kadınlarının adının nereden geldiğini öğrendim. Daha iyi ok atmak için göğüslerini kesen kadınlardan geliyormuş lan. Tırnaklarımı kemirdim gerginlikten şu tarihe bakar mısınız?

Diyor ve herkesin her mesleği yapabildiği bir dünya olmanın güzel olduğunu ancak güç odaklı işlerin artık robotlarla çözüldüğü, güvenli ülkelerde yaşadığımız bir dünya hayal ediyorum. Şu Detroit Become Human‘ı da bu sebeple oynayacağım artık.

Yorum yaz!