Çevrimdışı Bardak

Çevrimdışı Bardak… Türkiye’de iş çıkışı bara uğrayayım da günün yorgunluğunu atayım kültürü yok. Bizde bar için özellikle dışarı çıkılır ancak biliyorsunuz bu iş Avrupa’da farklı. İnsanlar günün yorgunluğunu barda atıp birbirleriyle sohbet eder, sosyalleşirler. How ı Met Your Mother’a, Friends’e, Coupling’e bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Çevrimdışı Bardak | How I Met Your Mother Bar Sahnesi

Ancak akıllı telefonlarla ve internet bağımlılığıyla birlikte insanlar gün içinde sosyalleşebilecek nadir anlarını da telefona bakarak geçirmeye başlayınca (bkz: sohbet ederken sürekli telefona bakan tip) Fischer&Friends adındaki reklam ajansı, “Offline Glass” adını verdiği bir iş ortaya koymuş.

Videodan da görülebileceği üzere telefonu bardağın altına koymayınca bardak dik durmuyor. Siz de telefonunuzdan uzaklaşmış oluyorsunuz sevgili okur. Bence güzel iş.

Bence on numara etkinlik. Sırf bu etkinlik yüzünden tercih ettiğim bir bar olabilir. Yanlış anlamayın insanların telefonlarına bakmasına delirmiyorum. Ben de arada bakıyorum bakabilmek de isterim ama sohbet ederken başka bir ortam ayarlayan ya da seni geçiştirerek başka biriyle sohbet eden adama deli oluyorum.

Ben dinlenmediğim yerde zaten durmam da böyle uzaktan tanıdık gelip oturduğunda bu haltı yediği zaman kalk git o zaman birader ben senin ağzını ayıracağın diğer ekip oluşana kadar takılacağın yer değilim diyesim geliyor. Bunun egoyla ilgisi yok. Benimle adam akıllı otursun arkadaşlarıyla sözleştiyse çeksin gitsin gene. Ancak böyle seni geçiştirerek sürekli bir plan yapma işi içinde olması falan rahatsız edici. Emekli amcalar gibi laf sokacağım artık böyle tiplere.

NOT: Aradım ama bulamadım sosyal medya bağımlılığıyla ilgili yapılmış bir caps vardı. How I Met Your Mother’ın önceki sezonlarında sohbet ederlerken son sezonlarda barda toplaşıp telefonlarıyla ilgileniyorlardı. Bulan olursa iletişimden yollasın.

Yorum yaz!