Çevrimdışı Bardak

Türkiye’de iş çıkışı bara uğrayayım da günün yorgunluğunu atayım kültürü yok. Bizde bar için özellikle dışarı çıkılır ancak biliyorsunuz bu iş Avrupa’da farklı. İnsanlar günün yorgunluğunu barda atıp birbirleriyle sohbet eder, sosyalleşirler. How ı Met Your Mother’a, Friends’e, Coupling’e bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Ancak akıllı telefonlarla ve internet bağımlılığıyla birlikte insanlar gün içinde sosyalleşebilecek nadir anlarını da telefona bakarak geçirmeye başlayınca (bkz: sohbet ederken sürekli telefona bakan tip) Fischer&Friends adındaki reklam ajansı, “Offline Glass” adını verdiği bir iş ortaya koymuş.

Videodan da görülebileceği üzere telefonu bardağın altına koymayınca bardak dik durmuyor. Siz de telefonunuzdan uzaklaşmış oluyorsunuz sevgili okur. Bence güzel iş.

NOT: Aradım ama bulamadım sosyal medya bağımlılığıyla ilgili yapılmış bir caps vardı. How I Met Your Mother’ın önceki sezonlarında sohbet ederlerken son sezonlarda barda toplaşıp telefonlarıyla ilgileniyorlardı. Bulan olursa iletişimden yollasın.