Camı Kırabilene 3 Milyon Dolar!

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada 3M firmasına ilişkin sıradışı bir reklam görseli paylaşılmaya başladı. Paylaşılanlara göre kurşun geçirmez camlar üreten 3M firması ürettiği kırılmaz cama o kadar güveniyordu ki bir otobüs durağının reklam panosuna kendi ürettiği camın arasına sıkıştırılmış 3 milyon dolar yerleştirdi ve camı kırabilene bu parayı vereceğini ilan etti.

Gerçekten mükemmel bir reklam fikri ancak bir şey gerçek olamayacak kadar güzelse ya gerçek değildir ya da güzel değildir sevgili okur. Biz internetten okuduğumuz yaratıcı fikirlere inanmayı seçerek daha neşeli bir yaşamın olası olduğunu düşünsek de gerçekte reklam projesinin detayları tam da anlatıldığı gibi değil;

İlk olarak o camın içinde 3 milyon dolar değil 500 bin dolar değerinde para var ve geri kalan kısmı sahte.

İkincisi bu reklam yalnızca 24 saatliğine o otobüs durağında yer aldı.

Üçüncüsü bir gün boyunca güvenlik görevlileri de o durağın yakınlarındaydı.

Dördüncüsü ödülü kazanan biri olursa direk camdan almak yerine daha güvenli bir yol olan çek ya da banka transferiyle ödülüne kavuşabilecekti.

Beşincisi firma kurşun geçirmez cam değil, uçaklarda falan kullanılabilecek dayanıklı camlar üretiyor.

Onun dışında reklam da zaten son günlere değil 14 yıl öncesine ait işi taa2005’te yapmışlar sevgili okur. Tutup da böyle yeni gibi anlatmanın bir anlamı yok. He yaratıcı fikir ama detaylarından söz etmeden paylaşıyorlar. Biz maiotik olarak ona deli oluyoruz. Kanada’da bile yaşasanız yaşam bu kadar pembe şeker kıvamında değil. He biz de isteriz o kıvamda olsun ama değil.

Yorum yaz!