Büyük Zombi Buluşması

Zombi filmlerine karşı değilim. Evet niteliksiz buluyorum. Fazla popülerleşti. Anlamsız, vasat, yaratıcı olmayan bir fikir ama demek ki talep eden bir kitle var ki zombili kitaplar yazılıp zombili filmler çekiliyor. Bir şey popülerse mutlaka çalışan bir yanı vardır. Eğer yetişkin insanlar bir taraftan nitelikli yapıtlar okuyacak ya da izleyeceklerse bunları izlemelerinde ya da okumalarında da bir sorun yok. Gerçi nitelikli yapıtlarla karşılaşan insanlar bunlara nasıl katlanıyor bilemiyorum. Son yıllarda dünyadaki vasat seviciliği de anlamak güç. Ama konumuz bu değil sevgili okur, konumuz buluşup videodaki gibi bir işe imza atan grup.

Kuşak farkının 6 yıla düştüğü dünyamızda kimseye zarar vermedikleri sürece gençler aralarında eğlensinler diyorum ama gene de anlam veremiyorum. Bir ara İstanbul’da da Koşarken Fotoğraf Çekenler adında bir organizasyon vardı. Eğlenceli bir fikir olabilir ama bunlara katılacak insanlara nasıl ulaşıyorlar nasıl bir ajansla çalışıyorlar vallahi bilemiyorum.

Durum bu. Bir grup insan toplanıyor ve zombi gibi davranıp performans sergiliyorlar. Fox Newsten Bailley Miller’ın haberiyle karşınızdaydık. Yorumları sakınmayın.

Bu arada eskiden insanlar yılbaşı etkinlikleri kapsamında boğazda buluşup Michael Jackson kliplerine öykünerek zombi dansları yapıyorlardı. Yani tabi buluşanlar dansçılar ya da şimarık özel üniversite öğrencileri oluyordu. Ta 2000’lerde dediğim bu olay. Özel okula gidenlerin gerçekten varlıklı ve şimarık olduğu yıllarda yani. İlgimi çekmişti.

Yorum yaz!