Büyük Dosya Gönderme İşine Yarayan Siteler

Biliyoruz yıllardan beri mailin ekine sığmadığı için 25 MB’dan büyük dosya gönderme için alternatif bir çok yol denediniz. Kiminiz Google’ın Drive’ına depolayıp gönderdi ancak karşıdaki kişi erişim yetkisi olmadığını söyleyince bir de onunla uğraştı. Kiminiz mega.nz, box.com gibi alternatif büyük dosya gönderme adreslerini kullandı ancak hiçbiri ücretsiz olarak yeterli kolaylığı ve niteliği tam karşılamıyordu.

Bu yüzden Muazzam Web Siteleri bölümünün bugünkü konuğu: Wetransler! 2 GB’a kadar belgeyi yollayacağınız kişinin adını soyadını ve ileti adresini girerek belgeyi göndermeniz mümkün. Kendisinin 20 GB’a kadar dosya gönderme limitine ve 100 GB bulut depolama alanına erişeceğiniz Plus seçeneği de var ama bu seçenek 12 dolar. Bizim ülke için biraz pahalı. Dosya göndermek için olmasa da söz gelimi 100 GB depolama alanı için Onedrive 4,5 lira gibi bir ücret almakta. Ben bugün yarın bir hesap almayı düşünüyorum. Çünkü farklı bilgisayarlar üzerinde çalışmak zorunda kalıyorum. Ayrıca onedrive sayesinde çalışmaların güvendeymiş gibi hissediyorum. Bakalım. Yani verilerim elbette işleniyordur ondan değil ama bilgisayara bir şey olsa ya da maiotik göçse yedeklerin bulutta olduğunu bilmek kaygımı azaltır.

İş bu girdi reklam falan da değil ayrıca. Gördüğünüz üzere referans kodu falan da yok. Keşke koca Wetransfer bize sponsor olsa da biz de reklamlarını girsek diyeceğim ama biz her şeyden azade oluşturduk bu Muazzam Web Siteleri kategorisini. O yüzden tedirgin olmayın. Biz Maiotik’e giren insanların aptal yerine konulmadığını bildiği, güvenli bir alan yaratmak amacıyla ortaya çıktık zaten.

Tekrar hepinizin burunlarından öpüyor sevdiklerinize güzel fotoğraflar, hocalarınıza tamamlanmış ödevler, patronlarınıza büyük boyutlu projeler… özetle büyük büyük dosya gönderme işi yapacağınız iyi günler diliyorum.

Yorum yaz!