Bira Yogası

ÖZET: Eğlenceli bir yoga yönteminden söz ettiğimiz bu içerikte hem yöntemin yogayla ilişkisine hem de alakasız bir biçimde Alman Saflık Yasası’na değiniyoruz. Karşınızda Bira Yogası

OKUMA SÜRESİ: 3 Dakika

Bu işi Brooke Larson adındaki bir adam bulmuş. Hatta Beer Yoga ismini de lisanslamış kendisi. 2014’ten beri yapılan uygulama yoganın kimi hareketlerinde ara ara bira içmeye dayanıyor.

Yogadan çok anlamam ancak yoga eğitmeniyle yaptığım bir görüşmede yoganın zihni yalnızca tek bir şeye odaklama işi olduğunu söylemişti. Bu bir krem peynir ya da çatal bile olabilir ama başka diğer her şeyi aklından çıkaracaksın demişti. Kafayı yalnızca biraya odaklamak mantıklı, yoganın yapısıyla çelişen bir tarafı yok bence. Hatta alkol insanı gevşettiği mesaj alışverişini yavaşlattığı için daha sağlam odaklanırsın. Çok güzel de kafası olur diye düşünüyorum sevgili okur.

Biz üniversitedeyken eğer çok paramız yoksa bir bira alır alkol kanımıza hızlı karışsın diye çömelip kalkarak içerdik. Gerçekten güzel olur yani bunun kafası ama şişirmeyecek biralar tercih etmenizi öneririz tabi. İnternette uzak doğuda başladığı söyleniyor ancak ilk uygulamaların biranın ana vatanı Almanya’da başladığını aktarmak gerekir. Bu arada biraların üzerindeki alman saflık yasası etiketinin de çok önemli bir şey olmadığını belirteyim sevgili okur. O yasa yüzünden böyle butik daha lezzetli ilginç biralar deneyemiyoruz. Pazarlama işi çok takılmayın o etikete diyor ve hepinize iyi seyirler diliyorum.

NOT: BBC News Türkçe altyazılı versiyonu Youtube’a yüklemediği için Twitter’dan alıp buraya eklemek zorunda kaldım ama bunu keşfeden BBC News kaynağını da es geçmeyelim.

Yorum yaz!