Bilim Show

Jimmy Fallon’la Tonight Show’da bundan birkaç yıl önce harika bir bölüm yayınlanmıştı. Canlı yayında eğlenceli bir Bilim Show gerçekleştirmişlerdi. Tamam orada da Helyum kullanmışlardı ama izah edip açıklayarak. Harbiden eğlendirirken öğreten bir tarafı vardı yani. Aşağıya o bölümü ekliyorum. Valla sıkılmadan izleyeceksin sevgili okuyucu.

Bu program çekileli iki üç yıl oluyor. Şimdi açıp türk televizyonlarına bakıyorum. Zevk düşüklüğünden, booooooomboş programlardan geçilmiyor. Hayır biz bu piyasada iyiydik. Sağa sola yapım falan satıyorduk. Ne hale geldik diyor ve bu üzüntümü açıklayan gniş bir köşe yazısını başka bahara bırakıp hepinize elveda diyorum.

BİLİM SHOW KONSEPTİ

Ben The Big Bang Theory dizisinin ciddi bir tutkunuyum utanmasam açar baştan sona hepsini izlerim gerçi bunun için bir kişi daha lazım kendi kendime duygulanıyorum ben çok özlüyorum çünkü dizideki arkadaşlarımı bu ne şimarıkça aptal yazı deme. Ne kadar başarılıysa bir roman bittiğindeki üzüntü gibi bir üzüntü bir arkadaşınla ayrılmışın gibi bir üzüntü. En kötü günlerimde en güzel günlerimde hep bir aradaydık yemeğimi yerken izledim ergenliğimde büyüklüğümde. En son o kadar yıl aradan sonra yatıkları sezon finalinde de hüngü hüngür ağlamıştım ama konumuz bu değil.

Big Bang Theory’de Sheldan’un anılarından da bildiğimiz üzere ABD’de Bilim Show konseptinde bir çok program varmış zamanında. Burada neden yok. Bir ara TRT Okul muazzam işler yapıyordu Radi Hoca vardı hala var mı?

Keşke böyle yayınlar artsa bence reytingi de bol olur gayet eğlenceli ve sıra dışı bir video izledik mesela az önce. Acun youtube challenge gibi milleti yarıştıracağına el atsa ya bu işlere. Yanlış anlamayın Acun’u başarılı bir televizyoncu olarak görüyorum hiç eleştirmeyeceğim hem işini iyi yapıyor hem de Acun Firarda’dan beri tırnaklarıyla geldi buralara kadar. Ancak entelekteül seviyesi yüksek tempolu yapımlar yapsa yalnızca bu dönemi değil bütün bir Türkiye tarihini kucaklamayı başarabilir.

Benim kendisine küçük önerim bu. Yoksa devam yani fena gitmiyor. Şu salgın döneminde bile Allah’tan Dominik’te olduğu için yarışmalar izleniyor insanlara meşgale oluyor. Yoksa o da yok.

Yorum yaz!