Basit Sihirbazlık Numaraları

Sizler kim bilir hangi talihsiz aşkınızdan mütebellit geceleri uyuyamayıp Youtube’un dehlizlerinde dolaşmaktasınız? Kim bilir sizi bekleyen kaç sorumluluktan kaçarak başladınız video izlemeye? Kim bilir bu izlediğiniz videolar ne işe yarayacak? Kim bilir kaç gece bu gün tıklamayacağım o üçgene benzeyen “play” tuşuna dediniz? Karşınızda Basit Sihirbazlık Numaraları

Merhabalar, kanalıma hoşgeldiniz.

VIDEO BAĞIMLISI OKURA NOT

Eğer bir hobiniz ya da ilgi alanınız varsa izlediğiniz videoları o alana bari kanalize etmeye uğraşın kardolarım.

Bkz: Enformasyon Müdürlüğü, bkz: Bilgi Mühendisliği, Bkz: Zaman Yönetimi

Benim ilgi alanıma alanıma hayli uzak bir iş aslında sihirbazlık. Yani çocukken David Cooperfield ile ilgili haberler ilgimi çekerdi tabi. Yaptıklarının bazıları gerçek mi bilemezdim. Hatta İstanbul’a geldiğinde yer yerinden oynamıştı ve ben dayımın da gittiğini görünce şaşırmıştım. Demek ki dayım varlıklı biriydi çünkü sadece varlıklı insanlar gidebilmişti. Dayımın haydarpaşada eski bir sahafı vardı. Sonra sağlığı bozuldu – daha doğrusu bir gece rakı içerken pencereleri açmadığı için sol tarafına felç indi – bir süre dükkanın üst katında yattı kalktı. Sonra Adalet Yengemle beraber Ayvalığa taşındılar. Onu en son kızının düğününde gördüm. Hayatımda gördüğüm en çok okuyan, en girişken insanlardan biriydi. Yakınlarda da kaybettik. Konu neydi? Konu bu değildi. Ara ara konudan saptığım böyle bir kitap yazmak istiyorum tamamen akışa bırakarak ama çok dağınık toparlaması güç olur.

Evet Basit Sihirbazlık Numaraları benim ilgi alanım değil normalde He evet şu Yeteneksizsiniz de çıkan şu İran’lı çocuk ilgimi çekti izledim elbette. Daha sonra Yeteneksizsiniz’de finale çıkmış iki sihirbazın organizasyonuna bilet satıp yardımcı da oldum Niğde’de ama ne diyorduk benim ilgi alanım değil normalde çocukluktan beri öyle yanıp tutuşmadım acayip numaralar yapmak için. Abdullah vardı mesela gömleğinin içine ip falan takar eline aldığı peçeteyi bize gösterir sonra elini kavaya kaldırır ve ta ta ta tammm bakın peçete yok derdi. Benim böyle bir hevesim olmadı. İkna olduğunuzu umuyorum.

Ama çocuk eğlemeye falan bakabilirsiniz yukarıdaki kısa videoya. Gerçekten basitçe tertemiz illüzyonlar anlatıyor. Umarım siz ilgisi olan okurlara basit sihirbazlık numaraları konusunda yarımcı olabilmişimidir.

Yorum yaz!