Anadolujet Neler Oluyor?

Bu yazıda son günlerde yapılan değişiklerle ilgili olarak Anadolujet’te Neler Oluyor? sorusunun yanıtını arayacağız. Daha önce burada yazdığım üzere Doktora’yı Ankara’da yaptığımdan, Sevgilim Giresun’da olduğundan, İzmir’le ve Niğde’yle aile ve akrabalık ilişkilerim bulunduğundan, işim de Gaziantep’te yer aldığından ve zamanım kısıtlı olduğu için sık sık uçakla yolculuk yapmak zoruna kalıyorum(ortalama ayda 3 kere) Bu maddi ve manevi olarak zorlayıcı bir süreç özellikle doktora derslerine gitmek benim tekil öğretmen bütçemi hayli zorluyor. Ancak bu yolculukların güzel tarafları da var. Kazandığım milleri kullanmak, Anadolujet gökyüzünde sunduğu ücretsiz peynirli sandviçlerini ve lezzetli filtre kahvesini içmek hoşuma gidiyor.

Ancak bugünkü Ankara uçuşumda Anadolujet’te bir şeylerin değişeceğinin ilk belirtileriyle karşılaştım. Artık uçaklara yastık yüklenmiyor. İkramlar arasında da kahve yok. Ücretsiz olarak yalnızca su, çay ve battaniye veriliyor. Derdine tüküreyim dediğinizi duyar gibiyim ancak aldığım bilgilere göre Anadolujet Türk Hava Yolları’ndan ayrılarak başka bir şirket olmayı planlıyor. Bu noktada bir süre sonra çay ve suyun da kalkacağını böylece biletlerin daha ucuz olacağını söylüyorlar. Şimdi Anadolujet bağımsız olarak mı yoksa bir birleşimle mi(Sunexpress?) şirket olacak bilemiyorum. Ancak pek inandırıcı değil. Sıradan bir Boeing 737-800’de bir uçuşta poğaçanın yanında kahve ya da çay vermenin bedeli Anadolujet gibi büyük bir kuruluş için 50 lirayı geçmez.

Daha önce sözlüklerde THY’nin kabin görevlisi sayısının ikram için yeterli olmadığına ilişkin içerikler paylaşılmıştı. Belki host ve hostes sayılarında da bir azalma olacak bilemiyorum ancak olan biz yolculara olacak.

Son yıllarda THY’nin bir prestij kaybı yaşadığı, yeni havalimanı maaliyetlerinden Atlas Global’in uçuşlarını ertelediği, yani havacılık anlamında Pegasus dışında işlerin çok da yolunda gitmediği bir ülkede umarım Anadolujet’in tek başına ayakta kalma amacı nitelikten ödün vermesiyle gerçekleşmez.

Stratejik bir hata yaparak insanların kendilerini tercih etmesini sağlayan hizmetleri kaldırmaları büyük bir hata olur bizce.

Yorum yaz!