Alternatif Yanık Tedavisi

Maiotik olarak gündelik yaşam deneyimlerimizle acılar içinden içerik ürettiğimiz bu günlerde Alternatif Yanık Tedavisi nden söz edeceğim sizlere. Elim kızgın yağda yandı benim sevgili okurlar, buraya kadarı her yemek yapanın başına gelen sıradan bir olay ama devamı ilginç. Her zamanki gibi soğuk su sonra belki evde varsa Silverdin(1) sürerek geçiştirecektim. Silverdin bulamadım. E Silverdin bulamayınca da yeni bir yol denemek zorunda kaldım. Bugün edindiğim, bizzat uygulayıp test ettiğim yeni yöntem ise şu:

Alternatif Yanık Tedavisi : Yumurta Akı! 

Şimdi hiç bana “Mağaradan mı çıktın?”falan demeyin çoğunuz benim gibi bilmiyordu bunu. Buraya kadarına netten de ulaşılabilir tabi “Yanığa ne iyi gelir?” yazsanız sonuçlar karşınızda. Peki ben neden yazıyorum? Aynı şeyden tekrar bahsetmekteki amacım ne? İnternet; taklit etmek, kopyalamak, yinelemek üzerine kurulu bir mecra değil sürekli yenisini isteyen, üzerine koymak gereken şimdilik öyle değilse de ileride mutlaka öyle olacak bir mecra. O bakımdan izah ediyorum. Benim bu girdiyi eklememdeki asıl amaç şu: “Hay anasını satayım denedim gördüm yumurta akı gerçekten inanılmaz etkili kardolarım güvenin” diye fikir belirtmek. Devamında mesela itfaiyecilere bile bu yumurta akıyla tedavi dersinin verildiğini öğrendim onları anlatmak öyle.

Gelelim etkilerine:

Yanan yere yumurta akı sürdükten sonra inanın bir ara inanılmaz sızlıyor(bkz: krem sürdükten sonra acıyorsa krem işe yarıyordur anne öğretisi) sonra bütün acısını alıyor ve kızarıklığı falan da en aza indiriyor. Ben böyle mucize görmedim Silverdin’den bile daha iyi sevgili okur.

Bunca yllık ev adamıyım böyle birşey görmedim. Bu girdiyi de bütün beceriksiz, sakar, müzdarip ev insanlarına ithaf ediyorum. İleride yumurta akını kutulayıp ilaç diye satabiliriz.

Öpüyorum.

DİPNOT 1: Silverdin bir yanık kremidir sevgili okuyucu. Zalım etkilidir kendisi.

NOT: Konu hakkında detaylı bilgi vermesi için yazar arkadaşımız Ecem SIRALI‘yı yorumlara davet ediyorum.

Yorum yaz!