Her çocuk gibi ben de hayal ettim görünmez olmayı. Ne adını ne de kahramanlarını hatırladığım bir filmde rastlamıştım ilk kez görünmezlik kavramına. Nasıl büyülenmişim ki rüyalarıma bile girmişti ama rüyalardan daha önemlisi hayal gücümü iyi çalıştırmıştı. Çocuk aklı işte; görünmez olup bakkaldan (o zamanlar bakkal biliyorum sadece, market de vardır illaki) istediğin her şeyi alabilirsin, aşık olduğun kızı izlersin, arkadaşlarına acayip şakalar yaparsın, sinemaya biletsiz girersin… Büyüdükçe bitiriyor hayal gücümüzü ya da içimizdeki çocuğu mu öldürüyor hayat? Kim bilir!

Onur Ünlü, acayip bir adam. Leyla ile Mecnun’dan sonra yine değişik bir işe el attı: Görünen Adam. Senaryosunu yazıp diziyi de yönetiyor ayrıca. Dizi sadece Youtube’de yayınlanıyor. Bölümler 15 dakika. Alışılagelmişin çok dışında. En azından dizi çöplüğü olan ülkemizde böyle.


Dizi, çocukluk hayallerimi alt üst etti ama yenilerini kurdurdu. Dizinin dünyasında kimse görünmüyor yani görünmemek normal olan. Görünür olmak da benim çocukluğumdaki hayallerin normali. Anlayacağınız yıllar sonra normalin anormalle anormal bir şekilde yer değiştirmesi.

Dizide kişiler görünmediği için kendilerine has bazı sembollerle fark ediliyorlar. Kimi gözlüğüyle, kimi şalıyla kimi de şapkasıyla. İşin arkasında müthiş bir prodüksiyon var.

Şiddetle izlemenizi tavsiye ederim dostlar, iyi seyirler 🙂