Gardaki Piyanistler

ÖZET: Garda karşılaşan iki piyanistin doğaçlama düet görüntüleri ve üzerine yazılıp çizilenler yer almaktadır.

Arkadaşlar yıllardır bir enstrümanı çok iyi çalmak isterim ancak becerim gitarla akor atmaktan öteye gitmez. Ritim aletleriyle de aram iyi ancak onların da tek başlarına bir anlamları yok. Sırf şu kamuya açık alanlarda bırakılan piyanoları çalmak için öğrenmek istiyorum şu işi. 2000’li yıllardan kalma Casio bir klavyem bile var ancak ya sabrım yetmiyor ya zamanım.

Tatile gittiğimiz otelde de vardı böyle orta alanda bir piyano. Şimarık çocuklar ses çıkarıp diğer müşterileri rahatsız etmesin diye “Bilmiyorsanız dokunmayın!” notu asılmıştı üzerine. Ne kadar gına geydiyse artık. Sırf şu bir anda kafalar dönsün baksın falan diye istiyorum şu aleti çalmayı. Yalnızca bir şarkı bile olur ezberleyip öğreneyim bırakayım. Aranızda müzisyen falan varsa yapın bir güzellik be.

Videodaki abilerimiz de karşılaşıp bir anda doğaçlama bir düete başlıyorlar insana ait bu yürekten paylaşım anlarına içimizden taşan sevginin içtenliğin her tarafı etkilediği şu sahnelere bayılıyorum be sevgili okur.

NOT: Çocuklar belki oradan esin alıp piyanist olacaklar ne var dokunsunlar! diye duyar kasanlar için söylüyorum. Esin ölye alınmaz.