Normalde haberin somut görselini bulmadan Unutulmaz Haberler ulamına içerik eklemem ancak aramalarım sonuç vermedi sevgili okur. Hatırlarsanız Mobil Necla adını taktıkları minibüslerde fuhuşa yer temin eden gezici genel ev sahibi bir kadın vardı. Yakalanır içeri girer çıkar sonra tekrar bu işi yapardı. Hatta kendisini taklit eden başka çeteler de türemişti.

Hizmet sektörüne getirdiği bu yaklaşım yani yasa dışı ancak girişimci zekası müşteri memnuniyetini düşünen dolandırıcılığı(!) bir hayli ilgimi çekmişti. Kurgu mudur gerçek midir? Bilemem ama haberin Show TV’de çıktığını anımsıyorum. Tabi o zamanlar ne cinsiyetçilik biliyorsun, ne yoksulluk, ne de dünya düzeni… Çocuk aklıyla bize de yoldayken bir rastlantı denk gelir acaba diye düşünürdüm. Büyük bir yaraymış demek ki. O yaşta adam akıllı bu konularda eğitim verilmesi gerekiyor.

Anımsadığım minibüs de şöyle bir şeydi. Camlarına perde geriliyordu. Elit bir şey değildi:Hatırlayan ya da gerçek bir veriye ulaşan varsa yorumlarda belirtsin lütfen. Tolga Abi’ye küfreden ancak yıllardır kanıtı bulunamayan efsane çocuğa dönmesin şu olay. Bir de zamanla birçok insanın aynı anda eski bir olayı farklı hatırlamalarıyla ilgili bir durum vardı ama onun da adını unuttum, umarım yanılmıyorumdur.

Görüşürüz.