A password will be e-mailed to you.

Burayı kullanırken özenli davranmak istiyorum. Nedenini tam olarak açıklayamam. Daha sonra okuduğumda sıkılmaktan korkuyor olabilirim. İnsanlar geçmişleriyle kavgalılar. Ben bu konuda başkaları kadar pimpirikli değilim fakat buraya dönüp bakıldığında -ben ya da bir başkası- hoşnut olunsun istiyorum. Yersiz bir istek değil.

Utanacağım şeyler yazmaktan korkuyorum ki utanacağım. Hatta bu cümleden bile. Ama utanmaktan koktuğum için yeni şeyler keşfetmekten de kendimi alıkoymayacağım. Biraz sulu bir alıntı olabilir. Hatta buraya daha orjinal şeyler yazma sorumluluğunu da bir başkasına yıkmış olabilirim ama Oğuz Atay‘dan alıntı yapmak istiyorum.

“Yatağımın karşısında bir pencere var. Odanın duvarları bomboş. Nasıl yaşadım on yıl bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptım? Kimse de uyarmadı beni. İşte sonunda anlamsız biri oldum. İşte sonum geldi. Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım”

Şimdi daha iyi anlaşılmıştır diye umuyorum. Yanlış ya da kötü yazarım korkusuyla hiç yazmamış birisi olmaktan da korkuyorum. Belki burası benim için bir okul olur.

Başka Makale Yok