Kuzey Kaliforniya’nın kıyı ormanlarındaki kızılağaçlar dünyanın her tarafından tursitleri kendine çeken birer doğa harikası sevgili okur. Burada konaklamak isteyenler için seçeneklerde kızılağaçlar kadar cezbedici elbette. Bu çarpıcı manzaranın içinde tasarımcı Shevi Loewinger ve mimar Ravit Kaplan tarafından yapılan Loewinger Evi de bu cezbedici konaklama yerlerinden biri. Kiralayabileceğiniz bir yazlık olarak planlanmış Loewinger, klasik ve modern tavrın dış dizaynda ahşapla iç dizaynda sadelikle buluşmuş hali.

Geleneksek tasarımın karşıtı post modern bir duruşu var. Post modernlik aslında kötü bir şey ama buradaki çizgileri başka bir şeyle açıklayamıyorum.

Onun dışında sedir dış tasarımın şekillenmesinde büyük bir rol oynamış. İçeri adım atınca beyaz ve grinin sıcaklığı da evin samimiyetini artırmış. Böylece Loewinger Evi, kıyı hattı boyunca dev kızılağaçlardan kurulu, harika ormanla kaplı Guerneville’in Idyllic kasabasında zengin okurla buluşmayı bekleyen bir yer haline gelmiş.

Bugünde ütopik ütopik takıldık allaha şükür ama sanalda da böyle olamayacaksak maiotik niye var. Hem bu kapitalizmin insanlara zengin olma umudu aşılamasıyla alakalı bir durum değil ama burada gördüğümüz yerlere gidebilmek ya da bunları baştan yapma imkanımız var. Her şey para değil.