A password will be e-mailed to you.

Petfriends, Facebook’un hayvanlısı olarak tanımlayabileceğimiz sosyal bir ağ. Evcil hayvanınız için bir profil oluşturuyorsunuz. Bu sayede hem diğer evcil hayvan sahipleriyle tanışıyor, hem soru cevap kısmıyla sorularınıza yanıt bulabiliyor hem de kent hayvanlarının yaşam koşullarının iyileşmesine ön ayak oluyorsunuz.

2014 yılında o zamanlar TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan Oğuzhan CERİT tarafından ortaya konan proje, kâr amacı gütmediği için giderlerini bağışlarla karşılayıp artanlarını da kent hayvanlarına harcıyormuş.

Sitede bir de “Veterinerler” sekmesi var. Şehir şehir veteriner bulup hakkındaki yorumları okuyabiliyorsunuz, harika bir düşünce ancak burada ne yazık ki yeterince girdi yok. İstanbul’da dahi yalnızca bir veteriner listelenmiş durumda.

Fikir olarak muazzam biçiminde tarif edeceğimiz sitenin tasarımı her ne kadar mobil uyumlu olsa da yenilenmeye muhtaç ve popülerite kazanması için bol bol reklama belki de ciddi bir yatırıma ihtiyacı var.

NOT: Tamam banner reklam alıyor ama. Kirli bir durum da yok. O kadar olsun sevgili okur.

Başka Makale Yok