Bugünlerde açık yaşam alanları modern evlerin en büyük özelliği haline geldi. Gerçi bu havadar, geniş boşluklar her ne kadar benzersiz bir takım tasarımlara sahip olsalar da sorunları da beraberinde getiriyorlar. Bu listede biraz onların önüne geçecek biraz da sizden gelen problemlerle ilgileneceğiz.

Açık yaşam alanlarının en büyük problemlerinden biri ferah ve güzel görünüşünün yanında bireysel alanlar yaratamıyor oluşunuz yani her ne kadar modern ve estetik bir görünüme sahip olsanız da detaylıca bölümlenmiş odalardaki kişiselliğe ulaşmanız mümkün olmuyor. Dolayısıyla bu geniş alanı şık ve net bir şekilde ayırmanız lazım. Bunun içinse çok ciddi düşünmek gerek.

Tasarımcılar bizim yerimize bunları düşünmüş tabi. Efenime söyleyeyim bireysel çalışma alanını ya da “alan ayırıcılarını” aşağıda özenle sıralamış.

Alın son yeniliklere bakın bakın ilham alın sevgili okur ya da yeni evli çift.

Ahşap Aşkına!

Son birkaç sezonur iç dizaynı doğal ve işlenmemiş materyaller domine ediyor. Bu, natural bir bakış yaratırken alan ayırıcılarını da sıcak bir biçimde tasarlamaya yarıyor. Alan ayırıcılarına böyle küçük heykeller ilginç hatlar ve birkaç sade kapaklı kitap koymakta tavsiye edilenler arasında.

Eğer ahşap oda ayırıcıları sizi yeterince mutlu etmediyse daha benzersiz ve  özel şeyler deneyebilirsiniz. İşte size aşağıda biraz daha masraflı tahta bloklarla ayrılmış alanlar.

Stil Sahibi ve Fonksiyonel Raflar

Raf dediysek anne gibi dizmeyeceğiz tabi bir ton kuralı var bu işin sevgili okur. Başta estetik algınıza güvenmenin yanında raflara koyulacak nesneleri özenle seçmeniz lazım. Bir de idareten konulan bir nesnenin bile size rahatsızlık vermesi gerek.

İnşaat sektörünün gelişmesiyle çok katlı evlerin yapılması bu yüzden artan arsa fiyatları, gökdelenler, düşük metrekareli evler… Alanının kıymetli. Depolama çözümlerini es geçme. Artistik dursun derken yorganı yastığı koyacak yer bulamayabilirsin.

Herkese minimal, az eşyalı, insanın hüküm sürdüğü huzurlu evler diliyorum. Görüşürüz.