Demek ki Bir Restoran Zinciri de Zayıflama Temalı Reklam Yayımlayabiliyormuş


Alman restoran zinciri Edeka dün Youtube’dan yeni bir reklam yayımladı. Sabahtan bu yana bir milyondandan fazla kişi tarafından izlenen videonun başlığı “Eatkarus” ingilizce eat(yemek) sözcüğü ile yunan mitolojisindeki Ikarus sözcüğünün birleşiminden oluşuyor.

Yunan mitolojisindeki bir baba ve oğul hakkındaki ünlü efsane: Baba ve oğulun Daedalus’un labiretinden kaçmak için bir kanat yapması ile başlıyordu. Aynı şekilde Edeka’nın reklamında da kötü Diyetin labiretinden kaçmaya çalışan bir kahramanın hikayesiyle karşılaşıyoruz.

Hikayemizin ana kahramanı “Eatkarus” sadece inanılmaz kilolu insanların ve hayvanların yaşadığı bir şehirde ikamet ediyor. Şehirdekilerin tek yiyecekleri sağlıksız gri bir puding. Eatkarus kuşlar gibi uçmak ve bu diyarlardan gitmek için bin bir türlü yol denemeye başlıyor.

Edeka’nın verdiği mesaj bir taraftan “Olmak istediğiniz kişi gibi yiyin” den “Sağlığınız bizim için önemli” gibi yerlere kadar gidiyor. Biraz daha insani uygulansa kapitalizm kötü bir şey değil aslında.

Böyle dedim diye mahmutspor ağzıma eder bıraksak. Öpüyorum sevgili okur.