ÖZET: Çin’in Tianjin Eyaleti’nde yapılan futüristik çizgilere sahip devasa bir kütüphanenin resimlerinden oluşan galeriyi göreceksiniz. 

OKUMA SÜRESİ: 2 dakika

Daha önceki web sitelerimin birinde dünyadaki sıra dışı, devasa kütüphaneleri topladığım bir listem vardı ama şimdi yerinde yeller esiyor. Maiotik’i ömrüm boyunca bir aksilik çıkmazsa kapatmak istemememin bir nedeni de bu. Bir insan için muazzam bir kişisel arşiv aynı zamanda bir web sitesi.

Ben sanat galerilerinin, kültür merkezlerinin, kütüphanelerin hep çizgi üstü, eşsiz bir tasarıma sahip olması gerektiğine düşünürüm. Ancak bu sayede kitaba ve sanata duyulan saygıyı artırabilirsiniz. Belki bir yazımda bu alanda Türkiye’de yapılan değişik işlerden bildiğim birkaçını aktarabilirim ama bugünkü konumuz bu değil. Bugünkü konumuz Çin’in Tianjin eyaletinde bulunan futüristik çizgilere sahip büyüleyici halk kütüphanesi.

Kütüphane elbette yalnızca kitaplardan değil, çalışma ve toplantı odalarından, kafeteryalardan, sosyalleşme alanlarından oluşuyor.

Ortam, insan ruhunu biçimleyen en önemli etkenlerden biri sevgili okur. Umarız okuma deneyimimizi çeşitlendirecek yaratıcı yapılarla karşılaşmaya devam ederiz.