Şifreniz Mail adresinize gönderilecektir.

Kombilerin bakımının önemi artık herkes tarafından biliniyor. Bakımları yapılmayan kombiler doğalgaz faturalarınızı şişirdikçe şişirir, ki buna rağmen ısınmakta zorluk çekebilirsiniz. Hepsi bir yana bakımları aksatılan kombiler çok çabuk bozulur ve ömrü oldukça kısalır. Peki, kombileri bakımları nasıl yapılmalı? Ya da tam olarak ne zaman yapılmalıdır?

Kombiler yoğuşmalı da olsa, bacalı da olsa bakımları genelde aynıdır. Fakat kombi bakımları herkes tarafından yapılamayacak kadar uzmanlık gerektiren bir iştir. Hatta markalar arasında farklılıklar olduğu için, farklı marka servisleri tarafından bile yapılmamalıdır. Örneğin Ferroli marka kombiler için, başka markanın servisini çağırmanız yeterince verimli bir bakım olmasının önündeki en temel etkendir. Bu nedenle Ferroli marka kombiler için Ferroli Servis çağırılmalıdır.

Gelen servisler ilk olarak sıcak su durumunu ve kaloriferlerin yanma durumunu kontrol eder. Daha sonra kombinin su sızdırıp, sızdırmadığını kontrol eder. Kombinin içi açılarak içerideki tozlanma durumu mutlaka kontrol edilir. Eğer tozlanma durumu varsa bu tozlar temizlenir. Kombi yanma odası denen yerde bulunan brülör mutlaka kontrol edilir ve bu da aynı şekilde temizlenir. Kombi içerisinde ki elektrik bağlantıları ve elektrik hatları yine kontrol edilir.

Kombi içerisinde ki baca fanı oldukça önemlidir. Bu baca fanı da kontrol edilerek mutlaka temizlenmelidir. Bu durum bacanın çekiş performansını etkiler. Bu işlemler ve daha fazlası sadece uzman olan kişiler tarafından yapılır. Bu nedenle Ferroli marka kombiler için sadece Ferroli Servis Ataşehir çağırılmalıdır. Size en yakın Ferroli servisini bulmak için internette Ferroli servis kalıbı ile bulunduğunuz ilçe için arama yapabilirsiniz.

Başka Makale Yok