A password will be e-mailed to you.

Orta yaşlara gelmiş belki biraz da orta yaş krizi geçiren bir adamın projesi:  Bir Harley Davidson ya da klasik bir Mini falan almak olabilir. Ancak Neil Banwell için durum böyle değil. O hayatının son altı yılını Jet’ini tamir etmek için harcayan üretken bir adam. Bu arada bildiğin Jet’ten bahsediyorum sevgili okur.

Hikaye şu: Neil Banwell, 2007 yılında karısına söylemeden eBay üzerinden 10.000 Euro’ya eski bozuk bir jet alıyor. Aldığında 45 yaşında. Yıllarca tamiriyle uğraşıyorlar. Şimdi bunun en az on katı edeceğini biliyorlar ama ne karısı ne de kendi artık bu jetten vazgeçmek, onu satmak istemiyorlar.

Bu savaş jetinin ilginç de bir tarihi var: Falkland Savaşı’nda Port Stanley üzerine ilk saldırıyı gerçekleştiren uçaklardanmış kendisi.

Neil Abi’yi biz sevdik kendisi en az Mehmet Ali Birand kadar üretken. Türk olsaydı da Nail adını alırdı diye düşünüyoruz. Bir an aklımıza o geldi. İyi okumalar diliyoruz sevgili okur.

(Bilmeyenleri için Falkland Savaşı, Arjantin’in 1982 yılında Falkland Adalarını işgal etmesiyle başlayan; Ancak hem uluslararası kuruluşların karşı çıkması hem de Arjantin’in gerekli kamuoyu desteğini bulamamasıyla işgal ettiği yerlerden çekilmesiyle son bulmuş bir savaştır. Arjantin’in sömürgeci bir devlet olma denemesi diyelim.)

NOT: Her 45 yaşında Harley alan adam da orta yaş krizinde diye bir şey yok biliyoruz. Çaktırmayın.

Başka Makale Yok